Borykasz się z trądzikiem? Poznaj 5 najbardziej skutecznych zabiegów!

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Trądzik to bardzo powszechna przypadłość, na którą cierpi nie tylko dojrzewająca młodzież, ale również osoby dorosłe. Bardzo często się też zapomina, że jest to choroba skóry, dlatego trądzik wymaga odpowiedniego leczenia pod okiem specjalisty, a wsparcia najlepiej szukać w profesjonalnych gabinetach. Oto pięć zabiegów, dzięki którym można skutecznie rozwiązać swój problem z trądzikiem.

Peeling chemiczny

Jest to szczególny rodzaj peelingu, podczas którego naskórek złuszcza się z pomocą starannie dobranych kwasów. Kwasy usuwają martwe komórki skóry oraz pobudzają procesy regeneracyjne, dzięki czemu udaje się nie tylko dobrze oczyścić skórę, ale też poprawić jej kondycję. Peeling chemiczny to seria zabiegów – liczbę powtórzeń określa specjalista. Kwasy zostawia się na skórze przez kilka- kilkanaście minut, po czym są one neutralizowane. Zabieg najlepiej przeprowadzać w sezonie jesienno-zimowym, rekonwalescencja zakłada bowiem unikanie ekspozycji na promienie słoneczne. Niektóre kwasy są jednak całoroczne i można je wykonywać również w sezonie letnim.

Oxybrazja

Inny przeprowadzany w Beauty Address zabieg leczący trądzik to oxybrazja. Do złuszczania naskórka wykorzystuje się tutaj rozproszoną sól fizjologiczną oraz tlen pod wysokim ciśnieniem. Oxybrazja dogłębnie oczyszcza cerę oraz ją nawilża i działa odświeżająco. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, z tak niskim ryzykiem efektów ubocznych, że wolno go przeprowadzać także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Infuzja tlenowa

W tym zabiegu stosowany jest hiperbaryczny tlen oraz serum, którego rodzaj dobiera się indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Zabieg działa odświeżająco i dotleniająco, bardzo poprawia się po nim wygląd skóry, jednak żeby poprawa była stuprocentowa, wskazane jest dłuższe leczenie, obejmujące kilka powtórzeń.

Mikrodermabrazja

To kolejny zabieg, który polega na intensywnym złuszczaniu martwego naskórka. Podczas mikrodermabrazji usuwane są stopniowo kolejne warstwy, dzięki czemu unika się uszkodzenia tkanki, a na tak oczyszczaną cerę nakładane są składniki odżywcze o określonym działaniu. Zabieg pobudza regenerację skóry i dogłębnie oczyszcza cerę.

HydraFacial

Pod tą nazwą kryje się hydradermabrazja, nazywana też hydropeelingiem próżniowym. Zabieg ma na celu dokładne oczyszczenie cery, tak aby poprawić działanie aplikowanych substancji aktywnych – posiadają one właściwości oczyszczające, przeciwzapalne, nawilżające i przeciwutleniające.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

siedemnaście − trzynaście =