Detoks sokowy – jakie efekty można osiągnąć?

koktajle

Detoks sokowy czy inaczej dieta sokowa to często wybierana forma oczyszczania organizmu z toksyn. Wiele osób z tego korzysta, jako że można osiągnąć niezłe wyniki, sprawdź jakie. Wystarczy, że przeczytasz ten artykuł.

Na czym polega detoks sokowy?

Główną zasadą detoksu sokowego jest zastąpienie dotychczasowych stałych posiłków sokami owocowo-warzywnymi. Płynne posiłki w postaci soków wspierają proces trawienny, przyspieszając przenikanie substancji odżywczych do organizmu oraz maksymalnie odciążając układ pokarmowy. Detoks sokowy to nie jest dieta, którą można stosować długi okres, może trwać od 1 do 7 dni maksymalnie.

Każda zmiana żywienia jest zazwyczaj trudna, ponieważ nie każdy jest dietetykiem, a przygotowanie odpowiednio zbilansowanej diety nie jest takie proste. Dlatego też najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie detoksu sokowego z firmy cateringowej, na przykład Light Catering, która to dostarcza całodzienne wyżywienie do domu klienta. W swojej ofercie posiadają różne diety, kiedy więc zakończysz detoks sokowy, możesz dla siebie wybrać kontynuację, na przykład bardzo teraz modną dietę ketogeniczną.

Przygotowanie do detoksu sokowego

Bardzo istotne jest, aby się odpowiednio przygotować do detoksu, powinno się go poprzedzić kilkudniowym ograniczaniem jedzenia dań gotowych, mięsa, pieczywa, napojów słodzonych, nabiału, alkoholu. W zamian powinno się jeść warzywa i owoce oraz sałatki. Jeśli jest się pasjonatem sportów i aktywnego życia, kilka dni przed i podczas detoksu powinno się z aktywności fizycznej zrezygnować.

Dla kogo detoks sokowy?

Detoks sokowy przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą oczyścić organizm z toksyn, na przykład palących, pijących duże ilości kawy, niewłaściwie się odżywiających (fast food) oraz pijących alkohol. Nie można traktować detoksu sokowego, jako sposobu na zrzucenie wagi, nie jest to typ odżywiania, którego zadaniem jest odchudzanie, mimo że podczas trwania diety można zgubić kilka kilogramów. Należy pamiętać, że detoksu nie powinno się stosować dłużej niż 7 dni, ponieważ w przypadku wydłużenia diety sokowej może dojść wręcz odwrotnie – do przybierania na wadze.

Efekty diety sokowej – na co można liczyć?

Jeśli dieta sokowa będzie prawidłowo stosowana, odpowiednio zbilansowana przez dietetyka firmy cateringowej, powinna przynieść wymierne korzyści, takie jak:

  • zwiększenie odporności organizmu;
  • wsparcie regulacji układu pokarmowego;
  • odciążenie układu trawiennego;
  • poprawa pamięci oraz koncentracji;
  • polepszenie stanu włosów oraz paznokci;
  • redukcja problemów związanych ze snem;
  • poprawa kondycji skóry;
  • zmniejszenie uczucia zmęczenia;
  • oczyszczenie nerek i wątroby.

Niestety detoks sokowy nie nadaje się dla wszystkich, przeciwwskazaniem są choroby przewlekłe, leczone farmakologicznie nadciśnienie tętnicze, ciąża i karmienie piersią, zaburzenia tolerancji węglowodanów oraz intensywna i ciężka praca.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz