Grzejniki na podczerwień czy elektryczne? Które z nich wybrać?

Aktualnie jest trudny czas na wybór ogrzewania w domu. Wszystko stało się tak drogie, że nie wiadomo, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Już za moment rozpocznie się okres grzewczy, może warto byłoby zainwestować w grzejniki na podczerwień? Sprawdź, czym różnią się od tradycyjnych grzejników elektrycznych.

Z ekologią za pan brat

Zamiast iść ekologiczną drogą, zaczyna się przywracać możliwość paleniem węglem gorszego gatunku, a to się kiedyś wszystkim „odbije czkawką”. Już doświadcza się powodzi, suszy, trzęsień ziemi, a co jeszcze czeka wszystkich w najbliższej przyszłości? Dlatego takie rozwiązania jak grzejniki na podczerwień powinno się stosować coraz częściej.

Grzanie prądem – czy się opłaca?

Czy grzanie prądem się opłaca, zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim powinno się znaleźć takie źródło ciepła na energię elektryczną, które byłoby energooszczędne. Jedną z propozycji są grzejniki na podczerwień. Można je zobaczyć na stronie sklepu takwiele.pl, gdzie oferują ogrzewanie na podczerwień w wielu propozycjach. Urządzenia posiadają wysoką wydajność, dzięki której w ciągu kilku minut można podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Różnica pomiędzy grzejnikami elektrycznymi a grzejnikami na podczerwień

Grzejniki na podczerwień oraz standardowe grzejniki na prąd to rozwiązanie nowoczesnych domów XXI wieku. To dobra alternatywa dla bardzo drogiego obecnie węgla oraz gazu. Różnica pomiędzy grzejnikami elektrycznymi oraz tymi na podczerwień, to głównie:

  • sposób produkcji ciepła;
  • wygląd grzejnika.

Panele i grzejniki na podczerwień wykorzystują promieniowanie podczerwone IR, które idealnie ogrzewa pomieszczenia w domu. To fale podczerwieni odpowiedzialne są za to, że temperatura rozchodzi się pomieszczeniu równomiernie i po całym pomieszczeniu. Jest to podstawowa różnica pomiędzy standardowym rozwiązaniem, które rozchodzi się konwekcyjnie.

Dzięki wykorzystaniu paneli podczerwieni nie trzeba mieć w domu pomieszczenia na kotłownię ani żadnych dodatkowych instalacji. Wystarczy podłączyć grzejnik do gniazdka z prądem. Grzejniki i panele na podczerwień są w 100% bezpieczne!

Ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa powietrza

Ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa powietrza, natomiast ogrzewa przedmioty oraz ludzi, tym samym nie wysuszając powietrza i nie pobudzając cząsteczek kurzu, a to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię.

Rozróżniamy trzy rodzaje ogrzewania na podczerwień:

  • fala krótka IR-A – zalecane do bardzo dużych pomieszczeń;
  • fala średnia IR-B – zaleca się do ogrzania wybranych miejsc;
  • fala długa IR-C – ta jest najbardziej odpowiednia do domów, mieszkań i biur.

Jeśli masz w swoim domu podłączoną instalację fotowoltaiczną, ogrzewanie może wynieść cię zero złotych. Oczywiście instalacja fotowoltaiczna musi być odpowiednio policzona.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

4 × 1 =