Jak skutecznie usunąć drobnoustroje i alergeny w mieszkaniu?

bakterie

Bakterie i wirusy, ale też roztocza czy zarodniki grzybów to zagrożenia dla naszego zdrowia i samopoczucia. Problem nie dotyczy tylko alergików, ale każdego z nas. Dlatego też warto dołożyć starań, aby pozbyć się drobnoustrojów i alergenów z własnego domu. Jak to zrobić? Dzisiaj coraz częściej stosuje się ozonowanie mieszkań. Sprawdźmy, na czym to polega i czy metoda ta jest bezpieczna.

Na czym polega ozonowanie mieszkań?

Ozonowanie to metoda dezynfekcji, czasami wykorzystywana również w innych sytuacjach. Innymi słowy, jej zadaniem jest likwidacja wszelkich cząsteczek, stanowiących zagrożenie dla zdrowia i komfortu człowieka. Na czym polega procedura? Otóż ozonowanie mieszkań to aplikacja ozonu, który posiada zdolność łączenia się z innymi cząsteczkami. Skuteczność w przypadku ozonu jest bardzo duża. Co istotne, ozon można aplikować zarówno na powierzchnie, jak i w powietrze. Tym samym mowa o metodzie uniwersalnej, którą można wykorzystać do dezynfekcji całego mieszkania.

Jak często wykonywać ozonowanie mieszkania?

Zastanawiasz się, jak często dezynfekować pomieszczenia w swoim domu? Jeśli mieszkają w nim alergicy, jest to niezbędne co najmniej raz na 2-3 miesiące. Podobnie w przypadku osób o obniżonej odporności. Nawet niewielka ilość drobnoustrojów może stanowić dla nich poważne zagrożenie, zatem warto pozbyć się bakterii czy wirusów. W pozostałych przypadkach można ozonować mieszkanie nieco rzadziej. Niemniej częstsze przeprowadzanie procedury również jest dopuszczalne, ponieważ nie stanowi ona zagrożenia.

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń

Niewątpliwie, aby ozonowanie mieszkania okazało się skuteczne, powinni przeprowadzić je fachowcy. Ponadto, tylko specjalistyczna obsługa sprzętu jest gwarantem bezpieczeństwa procesu. Ozon w niewielkich ilościach nie jest szkodliwy dla człowieka, jednak aplikacja zbyt wielu cząsteczek może stwarzać pewne zagrożenie. Specjaliści wiedzą, ile ozonu aplikować oraz jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz