Jak wybrać idealne lustro do łazienki?

Są pewne elementy wyposażenia, które w łazience muszą się po prostu pojawić. Jednym z nich jest lustro. Wybór tego odpowiedniego zdaje się być zadaniem niezwykle prostym. Z tego właśnie względu często pozostawiony jest na samym końcu łazienkowych zakupów. A jednak to właśnie lustro jest jednym z elementów łazienkowego wyposażenia, które nie tylko jest niezbędne podczas wykonywania określonych higienicznych czynności, takich jak: golenie, robienie makijażu, ale i jest dekoracją wnętrza, a także i może mieć wpływ na powiększenie wnętrza. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak dobrać optymalne lustro do swojej łazienki – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Duże lustro do małej łazienki!

Osoby, które mają małe, nieustawne łazienki często zastanawiają się nad odpowiednim wyposażeniem. Niestety błędne myślenie, dotyczące tego, że w małych łazienkach wszystko powinno być jak najbardziej kompaktowe i małe doprowadza do częstych błędów aranżacyjnych. Według jednej z zasad projektantów, im mniejsze jest wnętrze, tym większe powinno być w nim lustro. Oczywiście wszystko w miarę możliwości.

Nigdy nie można przesadzać w żadną stronę. Prawda jest jednak taka, że właściciele małych łazienek absolutnie nie powinni bać się dużych luster, o ile nie będą one posiadały szerokich, bogato zdobionych lub wykończonych w kontrastujących kolorach ram. Najkorzystniej jeśli jest to po prostu duża tafla o geometrycznym kształcie.

Może być to obecnie niezwykle modne lustro montowane między płytkami. Taka spora tafla lustra poszerzy i wydłuży optycznie łazienkę, pomoże oszukać skutecznie wzrok. Dzięki niemu łazienka nabierze głębi, stanie się bardziej przestronna. Duże lustro sprawia, także że czynności higieniczne w łazience można wykonać bardziej precyzyjniej.

Jakie lustro do nowoczesnego wnętrza?

Na przestrzeni lat możemy zaobserwować, że trendy aranżacyjne dotyczą nie tylko wyboru baterii łazienkowych, kolorystyki płytek ceramicznych, ale także i rodzaju luster. Lustrami, które niezmiernie cieszą się ogromnym zainteresowaniem od kilku sezonów są te okrągłe na pasku. Lustra na pasku idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji.

Świetnie sprawdzają się nie tylko w łazienkach nowoczesnych i minimalistycznych, ale także w aranżacjach typu loft. Te na czarnym pasku swoją kolorystyką mogą nawiązywać i korespondować z czarnymi profilami kabin, czarnymi bateriami. Lustra łazienkowe posiadają paski w różnorakiej kolorystyce, które z łatwością można dopasować do indywidualnych preferencji.

Lustra łazienkowe w stylu retro

Poruszając temat luster łazienkowych, nie sposób nie wspomnieć o tych inspirowanych przeszłością. Lustra retro – bo o nich mowa mają niebanalny wyglądać i nierzadko zaskakują precyzyjnym wykonaniem wszystkich detali. Główną rolę w samej konstrukcji lustra ma rama. Bogato zdobiona, w ciekawej kolorystyce przykuwa wzrok i dodaje wnętrzu odpowiedniego charakteru! Tego typu lustra nie tylko dostępne są w wielu sklepach branżowych, ale także i w antykwariatach. Aby mieć wyjątkowe lustro retro, można odświeżyć te, które znajduje się w piwnicy czy na strychu i lata świetności miało już dawno za sobą.

Powiązane wpisy

1 komentarz do “Jak wybrać idealne lustro do łazienki?”

  1. Olek

    Mi najbardziej podobają się lustra owalne z podświetleniem LED

Pozostaw komentarz

jeden × trzy =