O czym pamiętać przy zakupie auta z drugiej ręki?

Osoby planujące kupno samochodu bardzo często decydują się na egzemplarz z drugiej ręki. Głównym argumentem, który za tym przemawia, są kwestie finansowe – używane auta są znacznie tańsze niż nowe, a na rynku wtórnym nie brakuje świetnych okazji. Jak wybrać tą najlepszą?

Zanim kupisz używany samochód

Używany samochód można obecnie kupić za naprawdę nieduże pieniądze. W internecie nie brakuje ogłoszeń typu „samochody Ford – używane, tanio!”. Cena oczywiście ma ogromne znaczenie, niemniej chodzi przecież o to, aby samochód świetnie się sprawował przez dłuższy czas i nie był zbyt kosztowny w utrzymaniu. Z tego względu konieczne jest w pierwszej kolejności precyzyjne określenie własnych potrzeb i oczekiwań względem pojazdu, a także ustalenie budżetu przeznaczonego na jego zakup. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby do tej kwoty doliczyć sumę odpowiadającą 10-20 proc. wartości auta. Są to pieniądze, które przydadzą się na wydatki związane z zakupem lub pozwolą „upolować” bardziej atrakcyjną okazję. Właściwe przygotowanie gruntu pod zakup to łatwiejsza selekcja ofert, a co za tym idzie – oszczędność czasu.

Dokładnie sprawdzaj ogłoszenia

Każde ogłoszenie, które wzbudza zainteresowanie nabywcy, wymaga solidnej weryfikacji. Powinno zawierać wszystkie najważniejsze informacje oraz fotografie odzwierciedlające rzeczywisty wygląd samochodu. O dodatkowe dane można poprosić sprzedawcę podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, trzeba umówić się na spotkanie w celu obejrzenia auta. To doskonała okazja, aby przekonać się, jak sprawuje się samochód. Jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie w tematach motoryzacyjnych, na oględziny pojazdu powinien udać się z kimś, kto po prostu zna się na tym.

Wybierz się na jazdę próbną

Trudno wyobrazić sobie zakup auta bez jazdy próbnej. Pozwala ona wychwycić różne niedociągnięcia, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jeżeli zostaną one zauważone, daje to podstawę do negocjowania ceny zaproponowanej przez sprzedawcę.

 https://www.uzywanejaknowe.pl/

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

trzy × jeden =