Olej tsubaki – Poznaj właściwości oleju kameliowego!

Olej tsubaki - Poznaj właściwości oleju kameliowego!

Olej tsubaki jest prawdziwym skarbem japońskiej kosmetyki. Kamelia japońska zachwyca swoimi kwiatami, a olej, powstający w procesie tłoczenia na zimno nasion rośliny, cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Nic dziwnego, bo wielofunkcyjny olej tsubaki ma cały szereg zastosowań. Jego właściwości zostały nawet potwierdzone naukowo. Warto więc poznać je, by móc skorzystać z dobroczynnej mocy natury w codziennej pielęgnacji.

Jakie właściwości ma olej tsubaki?

Olej z nasion kamelii japońskiej wykorzystywany jest już od setek lat. Nie ulega wątpliwości, że naturalny olej tsubaki https://olejkowysklep.pl/Olej-tsubaki-Oilo-Bio-30-ml wykorzystywały gejsze w codziennej higienie i zabiegach upiększających. Dziś zyskuje on sukcesywnie coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bo właściwości, które posiada olej bio tsubaki są naprawdę imponujące! Wszystko to za sprawą jego cennych składników, do których zalicza się:

  • kwas oleinowy, znany powszechnie pod nazwą omega-9,
  • kwas linolowy.

Olej tsubaki odżywia skórę twarzy i zapobiega nadmiernej utracie wody. Co więcej, jego użycie zwiększa produkcję kolagenu sprawiając, że zyskuje ona promienny, zdrowy, naturalny wygląd. Właściwości oleju tsubaki doskonale sprawdzają się również w pielęgnacji włosów. Olej wzmacnia suche, łamliwe włosy, powodując, że stają się one sprężyste. Olej kameliowy chroni również włosy przed szkodliwym dla nich promieniowaniem UV.

olej tsubaki

Jakie zastosowania ma olej tsubaki?

Skład oleju tsubaki zbawiennie wpływa na nasze ciało, włosy i skórę twarzy. Ten japoński olej idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry głowy, nadając włosom odpowiednią elastyczność. To również doskonałe remedium na problemy z cerą. Regularna pielęgnacja twarzy olejem kameliowym przynosi imponujące efekty. Aby je osiągnąć, należy stosować olej na oczyszczoną już skórę twarzy, rozcierając go najpierw w dłoniach. Wśród niewątpliwych zalet oleju tsubaki, wymienia się również wyjątkowy wpływ na nasze ciało. Wystarczy zaledwie kilka kropel, dodanych do kąpieli, by zmiękczyć skórę i poprawić jej elastyczność. Podobnie zadziała kilka kropel oleju tsubaki, użytych w trakcie relaksacyjnego masażu. Warto wiedzieć również, że ten naturalny japoński olej, nazywany często również oliwką z Dalekiego Wschodu, doskonale komponuje się z innymi zapachami olejków eterycznych. W tej grupie znajdują się m.in.

  • olejek różany,
  • olejek lawendowy,
  • olejek kadzidłowy.

Warto sięgnąć po nie, poszukując najlepszych kompozycji zapachowych na co dzień.

Kup certyfikowany olej tsubaki na olejkowysklep.pl

Poszukując najlepszych rozwiązań, w trosce o stan swojego ciała i ducha, warto sięgać wyłącznie po certyfikowane olejki naturalne. Zasada ta obowiązuje również, jeśli chodzi o japoński olej kameliowy. Tylko najwyższej jakości produkty są w stanie zagwarantować bezpieczne działanie, prowadząc przy tym do osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Certyfikowany olej tsubaki zakupić można w Olejkowym Sklepie. W ofercie sklepu znajdują się również inne olejki eteryczne, a także profesjonalne zestawy do aromaterapii i dyfuzory, dzięki którym korzystanie z darów natury będzie jeszcze łatwiejsze.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

osiemnaście − sześć =