Wybieramy biurko do domowego biura

Gdy zaczynamy pracować w domu, często możemy usłyszeć, że nawet odrobina przestrzeni wystarczy, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki. Im jednak dłużej przebywamy poza biurem, tym dobitniej przekonujemy się o tym, że nie jest to prawda. Owszem, początkowo jesteśmy w stanie pracować przy kuchennym stole. Z czasem jednak każdy dzień pracy okupujemy bólem kręgosłupa, migreną albo wrażeniem, że nie możemy ruszać ani rękami, ani nogami. Takie objawy są sygnałem, że najwyższy czas pomyśleć o biurku do domowego biura.

Upodobania estetyczne i ich wpływ na wybór

Gdy na początku pandemii kolejne osoby zaczynały pracę w domu, często meblowały swoje nowe biuro nie przywiązując wagi do tego, jak prezentują się jego kolejne elementy. Nawet osoby przedstawiające się jako eksperci przekonywali przecież, że wygląd ma drugorzędne znaczenie, bo liczy się przede wszystkim wygoda i komfort. Dziś odchodzi się jednak od takiego podejścia zwracając uwagę na to, jak bardzo potrafi być ono szkodliwe. Jeśli wybierzemy biurko, które nie będzie się nam podobać, z pewnością nie będziemy czuć się najlepiej w jego otoczeniu. Przeciwnie, od godzin porannych będziemy się męczyć. Sytuacja stanie się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy przyjdzie nam wpuścić kogoś obcego do domowego biura. Oczywiście, nie powinniśmy być źle oceniani tylko dlatego, że biurko nie jest tak designerskie, jak może być w klasycznym pomieszczeniu biurowym. Nam samym może być jednak niezręcznie, że pomieszczenie nie prezentuje się tak dobrze, jak moglibyśmy tego oczekiwać.

Biurko narożne, czy prostokątne – jaki model wybrać?

Gdy mamy już świadomość tego, jak ważny jest wygląd zewnętrzny biurka, możemy zacząć zastanawiać się również nad tym, na który jego model się zdecydować. Oczywiście, nie zawsze w pełni kontrolujemy sytuację. W domowym biurze naszym wrogiem zawsze jest przecież niedostateczna ilość wolnego miejsca. Jeśli jednak mamy taką możliwość, zastanówmy się nad tym, czy musimy stawiać na biurko prostokątne. Może przecież okazać się, że to model narożny będzie tym, który będzie bardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Tak zwane biurko rogowe jest mylnie postrzegane jako rozwiązanie, które pasuje przede wszystkim do dużych salonów. Rzeczywiście, cieszy się w nich dużą popularnością, w niewielkich pomieszczeniach również sprawdza się jednak znakomicie. Pozwala na sporą oszczędność przestrzeni, umożliwia też lepszą jej organizację. Pracując z domu nie zawsze korzystamy jedynie z laptopa. Często potrzebujemy również miejsca na drugi monitor, telefon, dodatkowy sprzęt biurowy taki, jak choćby drukarka, a także na podajnik na dokumenty, zeszyt lub segregator. Każdy z tych elementów zajmuje miejsce. Nawet sporej wielkości biurko prostokątne może okazać się więc zbyt małe. Model narożny ma większą powierzchnię roboczą. Można więc pracować przy nim bez konieczności nieustannego przysuwania i odsuwania od siebie kolejnych sprzętów. Dobra organizacja przestrzeni wpływa na organizację naszej pracy. Oszczędza czas i sprawia, że podejmowane przez nas działania przynoszą lepsze rezultaty.

Biurko z regulacją i jego zalety

Innym ciekawym rozwiązaniem tworzonym właśnie z myślą o osobach pracujących z domu, jest biurko z regulacją. Początkowo jego zakup polecano przede wszystkim architektom, którzy część prac wykonują w pozycji stojącej. Z czasem okazało się jednak, że także inni pracownicy biurowi mogą czerpać niemałe korzyści z takiego rozwiązania. Regulowana wysokość blatu pozwala na pracę w pozycji siedzącej i stojącej. Umożliwia jednak również bardziej komfortowe korzystanie z różnych typów sprzętu biurowego, z którymi ma się kontakt podczas pracy.

Biurko z regulacją pulpitu jest rozwiązaniem stosunkowo nowym. Przy jego zakupie warto więc mieć pewność, że sięga się po takie, którego jakość będzie nam odpowiadać. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście konstrukcja stelaża. Ten powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Przed zakupem warto też zapoznać się z maksymalnym obciążeniem biurka, bo może okazać się, że stelaż tańszego modelu nie poradzi sobie z ciężkim sprzętem, z jakiego korzystamy.

Wysokiej jakości biurka do domowego biura kupisz na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_biurka-150.html.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

jeden + szesnaście =