Dlaczego powstają chomiki na twarzy?

Z upływającym czasem na naszej skórze twarzy pojawiają się oznaki starzenia takie jak: zmarszczki, wiotkość skóry, przebarwienia, suchość skóry i rozszerzone naczynka. Jednymi z bardziej uporczywych oznak starzenia dla wielu kobiet i mężczyzn są chomiki – czyli opadające policzki. To one sprawiają, że twarz przybiera smutny i zmęczony wygląd i dodaje wielu lat. Jak powstają chomiki na twarzy? Jakie są skuteczne zabiegi redukujące chomiki na twarzy?

Chomiki na twarzy – dlaczego powstają?

W młodym wieku nasza twarz przybiera kształt tzw. „trójkąta młodości”, a więc widocznych łuków brwiowych, mocno zarysowanych kości policzkowych, jędrnych policzków, regularnej linii żuchwy i zarysowanego podbródka.

Jednak z wiekiem i nieuniknionym procesem starzenia skóry, twarz zmienia swój kształt i przybiera wygląd tzw. „piramidy starości”. Charakteryzuje się ona szeroką żuchwą, opadającymi policzkami, pogłębionymi bruzdami nosowo-wargowymi i utratą jędrności skóry.

Chomiki na twarzy czyli inaczej mówiąc opadające policzki to oznaki starzenia skóry związane z wiekiem i zmniejszoną produkcją kolagenu i elastyny. Najczęściej uwidaczniają się po 40 roku życia kiedy produkcja kolagenu i elastyny się zmniejsza, skóra traci gęstość, staje się mało elastyczna a dodatkowo zaczyna również zanikać podskórna tkanka tłuszczowa nadająca policzkom objętość. 

Jakie zabiegi są najskuteczniejsze na pozbycie się chomików?

Gabinety medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie dużą ofertę zabiegów niwelujących opadanie policzków i redukcję oznak starzenia. Do najskuteczniejszych zabiegów niwelujących chomiki należą: wolumetria policzków, nici liftingujące, nici pdo, zabieg HIFU, radiofrekwencja mikroigłowa czy stymulatory tkankowe. 

Zabiegi zawsze dobierane są indywidualnie do stanu skóry, stopnia zaawansowania problemów skórnych oraz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu uwzględniającego wykluczenie przeciwwskazań do zabiegów. Najlepsze efekty osiąga się poprzez terapię łączoną, mającą na celu przebudowywanie skóry, poprawę jej jędrności i elastyczności oraz redukcję niedoskonałości.  

Skonsultuj się ze specjalistą kliniki medycyny estetycznej RosaMed Clinic w Warszawie w celu dobrania odpowiednich zabiegów dla potrzeb Twojej skóry.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

czternaście − 4 =