Drewniaki medyczne – dlaczego warto w nich chodzić?

Drewniaki, choć specyficzne, zna je wiele osób i wiele osób miało okazję takowe obuwie nosić. Nie da się ukryć, że najczęściej chodaki lub drewniaki widywane są w szpitalach, na produkcjach, lub na nogach fryzjerów. I nie dzieje się tak bez przyczyny ponieważ to saboty, chodaki lub drewniaki są obuwiem o unikalnym fasonie, które przyczynia się do ochrony naszych stóp.

Chodaki i drewniaki – właściwości obuwia

Drewniaki i chodaki medyczne potocznie nazywane są „trepami”, niegdyś można je było spotkać bardzo często na korytarzach szpitalnych. Dziś budzą sporo kontrowersji, ponieważ są to buty o specyficznej konstrukcji i właściwościach. Drewniaki lub chodaki medyczne, zbudowane są z twardej podeszwy wykonanej z naturalnego drewna, wierzch obuwia najczęściej jest skórzany. Drewniane podeszwy sprawiają przede wszystkim, że:

  • stopa nie poci się,
  • zapobiega odparzeniom i odciskom,
  • sprzyja idealnemu dopasowaniu buta dzięki profilowanej wkładce,
  • wpiera stopę podczas długiego chodzenia lub stania,

Pamiętajmy jednak, że mowa tutaj o drewniakach medycznych, które są specjalnie skonstruowane na potrzeby osób pracujących na nogach bardzo długo. Drewniaki mogą nie wydawać się zbyt atrakcyjne, ponieważ ich budowa jest dość toporna. Masywna podeszwa i cholewka może nie przyciągać wzroku, a także sprawia wrażenie bardzo ciężkiej. Jest jednak zupełnie inaczej. Dzięki podwyższeniu na piętach mamy szansę na zachowanie prawidłowej postawy i odciążenie kolan. Drewniaki są lekkie i zaskakująco wygodne.

Czy chodaki są wygodne?

Dla wielu osób będą to buty, których nie założą nigdy. Osoby te mogą odrzucać chodaki i drewniaki ze względu na swoja toporną i na pierwszy rzut oka ciężką budowę, ale w rzeczywistości saboty lub chodaki, lub drewniaki, są bardzo wygodne. Drewniaki medyczne polecane są szczególnie osobom, które mają wrażliwe stopy. Co sprawia, że drewniaki są wygodne? To właśnie drewniana podeszwa i skórzana cholewka są tego przyczyną, Sa to surowce naturalne, a więc stopy nie męczą i nie pocą się nadmiernie. Ponad to, optymalne profilowanie podeszwy odciążają kręgosłup. A dzięki wyściółce z tworzywa antypoślizgowego chodzenie w nich jest wygodne i całkowicie bezpieczne. Pamiętajmy również, że chodaki to nie tylko toporne na pierwszy rzut oka trepy, ale moc kolorów i wzorów. Dzięki temu, możemy się cieszyć wygodą, ale również niezwykłym, ciekawym wzornictwem. Osoby, których stopy narażone są na długie i znaczne obciążenie poleca się chodaki i drewniaki dla zwiększenia komfortu podczas pracy i na co dzień.

Saboty, chodaki, lub drewniaki najlepszym obuwiem medycznym!

Popularność tych butów wzrastała już w latach 90, noszono je również na co dzień jako uzupełnienie wielu stylizacji codziennych. Obecnie również są cenione przez pracowników służby zdrowia. Wielu producentów obuwia medycznego stawia na pierwszym miejscu przede wszystkim wygodę i komfort. Między innymi, to dzięki wygodnemu obuwiu medycznemu pracownicy szpitali, przychodni i klinik mogą spokojnie wykonywać swoją pracę w sposób efektywny.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

3 × 1 =