Jak urządzić nowoczesną łazienkę na poddaszu?

Urządzenie łazienki na poddaszu nie tylko wydaje się trudniejsze, ale jest faktycznie bardziej kłopotliwe, jeśli trzeba wziąć pod uwagę skosy. Nie ma jednak co rwać włosów z głowy, czy się załamywać, urządzenie nowoczesnej łazienki na poddaszu jest możliwe i wcale nie jest takie trudne.

Jak urządzić nowoczesną łazienkę ze skosami?

Okazuje się, że skosy w łazience mogą jej dodawać niemałego uroku, wnętrze staje się dzięki temu bardziej kameralne, a łazienka taka właśnie powinna być. Na początek należy zrozumieć, że wnętrza ze skosami rządzą się innymi prawami. Łazienka pod skosami może mieć różne oblicza, powinno zacząć się od pomiarów, ponieważ, jeśli masz pod skosem wysokość minimum 1,50 metra, to powinno w zupełności wystarczyć, aby znalazła się tam wanna. Jeśli nie – przemyśl, czy w tym miejscu ciekawie mogłyby wyglądać półki lub szafki, w których możesz schować ręczniki, czy też kosmetyki. Wszystko do łazienki otrzymasz w sklepie Świat Łazienek XXI w.

Projekty z wanną wolnostojącą

Często w nowoczesnych łazienkach pojawiają się wolnostojące wanny, weź jednak pod uwagę, by nie stawiać jej zbyt blisko, jeśli wybierzesz opcję prostopadłą do ściany. Jeśli na środku pomieszczenia postawisz wannę wolnostojącą, wraz z bardzo modną baterią podłogową uzyskasz efekt domowego SPA, tzw. pokoju kąpielowego. Wanny wolnostojące najczęściej wybierane są w standardowym kolorze białym, choć dostępne są także czarne, biało-czarne, a także we wszystkich chyba dostępnych kolorach, wszystko zależy od marki i serii. Baterie podłogowe także wybrać można spośród srebra, złota, patyny, białych czy czarnych i tu najczęściej zależy od wybranych akcesoriów oraz płytek.

Umywalka i WC – a może i toaletka?

Zgodnie z zasadą i pamiętając, że umywalkę umieszcza się na 85 cm, a kompakt WC na 40 cm, dobrze by było, aby ścianka była wysokości 110 cm. Pod taką ścianką także zmieści się pralka, której wysokość to też 85 cm i zazwyczaj 60 cm głębokości. Jeśli zaś marzy się komuś toaletka, potrzebna będzie ścianka wysokości 150 cm, wtedy bez większego trudu będzie mogła pod skosem stanąć toaletka z pionowym lustrem. Najlepiej byłoby, aby toaletka znalazła się bliżej okna zapewniającego dostęp światła dziennego.

Aranżacja łazienki pod spadami

Najłatwiej jest zaaranżować łazienkę ze spadami dwukondygnacyjnymi typu mansardowe, ale nie zawsze takie się właśnie posiada. Mogą być jeszcze dachy o kształcie jednospadowym, dwuspadowy i czterospadowym. Jeśli jednak marzysz o dużej łazience, wybierz projekt domu z dachem mansardowym.

Sklep Świat Łazienek XXI w. zachęca swoimi produktami, z których bez problemu stworzysz łazienkę nowoczesną, szczególnie kupując ceramikę i armaturę z jednej serii, a mają ich do wyboru sporo.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz