Jak wybrać żyrandol do salonu?

Żyrandol w salonie służy przede wszystkim do oświetlenia wnętrza, ale pełni również rolę dekoracyjną. Jest niczym przysłowiowa kropka nad „i” – podkreśla wystrój pomieszczenia, dodając mu eleganckiego sznytu. Jak wybrać najlepszy żyrandol do salonu? Oto kilka ważnych spraw, jakie trzeba mieć na uwadze.

Żyrandol do salonu – liczy się funkcjonalność!

Nie ulega żadnym wątpliwościom, iż żyrandol do salonu musi być funkcjonalny. Jego rozmiar należy dopasować do wielkości pomieszczenia. Jeżeli będzie zbyt duży, stworzy przytłaczające wrażenie. Z kolei za mała lampa „zginie” we wnętrzu i nie będzie dostatecznie widoczna. W tej kwestii wartko skonsultować się z doradcami ze sklepu Centrum Światła, którzy pomogą przy wyborze odpowiedniego oświetlenia. Kolejna rzecz to liczba punktów świetlnych, w jakie jest wyposażony żyrandol. Im ich więcej, tym więcej światła będzie dawać lampa. Przykładowo żyrandol z sześcioma punktami świetlnymi, z których każdy ma moc 60 W, idealnie sprawdzi się w salonie o powierzchni 25 m kw. Przy tej okazji trzeba koniecznie pamiętać o maksymalnej mocy lampy. W tym kontekście należy też wspomnieć o zakupie odpowiednich żarówek. Obecnie największą popularnością cieszą się energooszczędne i trwałe żarówki LED.

Żyrandol do salonu – stylistyka ma znaczenie!

Aspekty estetyczne mają ogromne znaczenie dla wszystkich osób kupujących żyrandol. Luminex to doskonały przykład marki, w której ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to nowoczesne oświetlenie wyróżniające się unikalnym designem. Pod kątem stylistycznym żyrandol musi pasować do wystroju pomieszczenia. Przykładowo do salonu w stylu glamour doskonale nadaje się żyrandol z kryształkami – taka lampa prezentuje się niezwykle efektownie, gdyż światło fantastycznie odbija się w kryształkach. Z kolei w salonach klasycznych sprawdzają się żyrandole trzymające się blisko sufitu. Obecnie panuje moda na minimalizm we wnętrzach, czego przykładami są styl loftowy oraz skandynawski. W ofercie rynkowej nie brakuje żyrandoli współgrających z tego typu wystrojem.

https://centrumswiatla.pl/

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

jeden × 1 =