Chcesz wynająć auto na minuty? O tym pamiętaj!

Wynajem samochodów to doskonały sposób na korzystanie z nich bez konieczności kupowania ich na własność. Formułę tej usługi można dopasować do konkretnych potrzeb. Sporą popularnością wśród polskich kierowców cieszy się wynajem pojazdów na minuty. Jeśli decydujesz się na korzystanie z tego rozwiązania, jest parę rzeczy, które warto wiedzieć.

Jak wynająć auto na minuty?

Planując wypożyczenie auta na minuty, należy zacząć od zainstalowania na smartfonie aplikacji PANEK CarSharing. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie w niej konta – cała procedura przebiega szybko i sprawnie. Aplikacja jest wyposażona w specjalną mapę, która pokazuje wolne w danym momencie samochody. Wybrane auto trzeba zarezerwować, a następnie dotrzeć do niego w określonym czasie. Bez aplikacji nie da się otworzyć pojazdu oraz zakończyć najmu. Służy ona również do płacenia za przejazdy i zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości.

Dlaczego warto wynajmować auta na minuty?

Wynajmowanie samochodów na minuty opłaca się z paru istotnych powodów. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Można poruszać się po mieście w komfortowych warunkach bez płacenia za paliwo, naprawy czy ubezpieczenie. Cała usługa jest obsługiwana z poziomu aplikacji, w związku z czym nie trzeba podpisywać żadnych umów. Wynajem samochodów na minuty bardzo często traktowany jest jako świetna alternatywa dla transportu publicznego, niemniej auto udostępniane w tej właśnie formule doskonale zdaje egzamin w wielu innych sytuacjach. Skorzystać z usługi może każdy, kto potrzebuje samochodu na krótki czas. Przy tej okazji nie da się nie wspomnieć o aspekcie ekologicznym, który w dzisiejszych czasach nabiera ogromnego znaczenia. System udostępniania aut na minuty bazuje na idei współdzielenia. Jeden współdzielony samochód jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut, co przyczynia się do rozładowania natężenia ruchu na miejskich ulicach. Poza tym mniej pojazdów na drogach oznacza także mniej szkodliwych substancji zanieczyszczających środowisko.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

siedemnaście + 18 =