Jakie towary można znaleźć w lombardzie?

Lombard to idealne miejsce, żeby pozbyć się zbędnych rzeczy, które wciąż mają jakąś wartość. Do lombardów chętnie też zaglądają potencjalni nabywcy, bo właśnie w takich miejscach można trafić na atrakcyjne przedmioty w przystępnych cenach. Co najbardziej opłaca się tutaj kupować?

Czego klienci szukają w lombardach?

Najczęściej do lombardów trafia biżuteria. Złoto i srebro nie tracą z wiekiem na wartości, a ozdoby szczególnej urody, z historycznych kolekcji, mogą nawet podrożeć – wciąż jednak będą tańsze od biżuterii dostępnej u jubilerów. Biżuterię kupuje się w lombardach zarówno w celach inwestycyjnych, jak i na prezent czy po prostu dla siebie. Dużym atutem są niższe ceny oraz szeroki wybór oryginalnych ozdób, całkiem innych niż w sklepach, co dodatkowo podnosi ich wartość.

W ostatnich latach zwiększyła się także podaż elektroniki. Do lombardów trafiają smartfony, laptopy, gry, konsole, elektroniczne zabawki, nawigacje, elektronarzędzia – można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, dużo taniej niż w sklepie. Sporo jest też instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, aparatów fotograficznych, prócz tego to dobre miejsce na szukanie unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich, dzieł sztuki oraz antyków. Każda rzecz przed przyjęciem do sprzedaży jest dokładnie oceniana, dzięki czemu udostępniane klientom towary są wysokiej jakości, sprawne, bez poważniejszych wad.

Czy towary w lombardach są legalne?

Z używanymi przedmiotami jest czasem problem, bo nie ma pewności, czy przypadkiem nie pochodzą one z przestępstwa. W lombardach ryzyko natrafienia na kradzioną rzecz jest tak naprawdę niewielkie, zwłaszcza gdy wybiera się placówki duże, działające na rynku lat i z dobrą renomą, jak Lombard Expres. Przed zakupem danej rzeczy lombard zawsze sprawdza, czy sprzedający istotnie jest właścicielem i ma pełne prawo do rozporządzania wartościowym przedmiotem. W razie wątpliwości lombard zwykle wycofuje się z transakcji, dzięki czemu wystawiona na sprzedaż oferta nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Kupujący w lombardzie otrzymuje paragon, co potwierdza, że stał się on właśnie nowym właścicielem nabytego przedmiotu. W przypadku dzieł sztuki, antyków czy zabytkowych zegarków lombard może nawet wydać zaświadczenie o autentyczności przedmiotu i jego historycznej wartości.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

pięć × 5 =