Norwegia – miejsce, w którym się zakochasz

Chwyć swój ciepły, wełniany sweter i przygotuj się na przygodę życia! Podróż do Norwegii to jedna z ciekawszych podróży, jakie możesz odbyć! To miejsce zupełnie inne niż wszystkie. Jej zapierające dech w piersiach piękno pozostanie w Twojej pamięci na długie lata. Gotowi na przygody?

Jeśli odpowiedź brzmi: tak, wówczas kolejne pytanie, na które chcemy wspólnie znaleźć odpowiedź to: gdzie powinieneś się udać? Co warto zobaczyć i zrobić w Norwegii? Oczywiście potęga tego miejsca przekreśla nasze plany o zobaczeniu wszystkiego za jednym razem. Nie ma co liczyć na to, że uda Ci się zwiedzić cały kraj podczas jednej wycieczki, chyba że wybierasz się na kilka miesięcy lub dłużej…Jeśli jednak planujesz krótszy pobyt warto zapoznać się z naszym pomocnym przewodnikiem, aby odkryć niesamowite zabytki i rzeczy do zrobienia w Norwegii.

Norweskie fiordy 

Chyba nikomu nie trzema dwa razy powtarzać, że będąc w Norwegii trzeba zobaczyć jej najsłynniejsze fiordy. Norwegia szczyci się ponad tysiącem fiordów, więc od czego powinieneś zacząć? Cóż, nasi lokalni eksperci mają 3 ulubione na początek.GEIRANGERFJORD , to norweskie piękno zostało zasłużenie umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO wraz z Nærøyfjordem w 2005 roku. Geirangerfjord stale znajduje się w czołówce pretendentów do miana „najbardziej oszałamiającego fiordu na świecie”. Można tu podziwiać spokojne wody, potężne góry i niekończące się wodospady, w tym słynne Seven Sisters i Bridal Veil.

Wędrówki do kultowych cudów natury

Odkryj naturalne piękno Norwegii, wybierając się na szlak i wspinając się na potężne góry, aby dotrzeć do najbardziej fotogenicznych norweskich miejsc. Obiecujemy, że widok z góry jest wart wysiłku! Jednym z nich jest
Preikestolen, znany również jako Pulpit Rock, jest jednym z najważniejszych miejsc do zobaczenia w Norwegii. Wędrówka do Pulpit Rock trwa około 4-5 godzin (10 kilometrów lub 6 mil). Dotrzesz na szczyt 604-metrowego (1,982 stóp) klifu, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Lysefjord.

Kulturalne oblicze Norwegii 

Oprócz cudów natury, Norwegia jest domem dla wielu kulturalnych klejnotów i fascynujących miast. Warto pomyśleć o kosmopolitycznym Oslo, Lillehammer – gospodarzu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1994 roku – i Bergen, gdzie znajduje się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO nabrzeże Bryggen. Oslo, jako stolica Norwegii i centrum kultury, Oslo ma wiele atrakcji, które powinny znaleźć się w każdym planie podróży.

Można tu podziwiać dzieła życia jednego z najsłynniejszych norweskich artystów, rzeźbiarza Gustava Vigelanda, odwiedzając Park Rzeźb Vigelanda. Można też podziwiać wspaniałą architekturę Pałacu Królewskiego, oficjalnej rezydencji norweskiej rodziny królewskiej. W Oslo jest też wiele muzeów. Cofnij się w czasie w Norweskim Muzeum Historii Kultury i obejrzyj dzieła sztuki Edvarda Muncha w Muzeum Muncha.

Jeśli wybierasz się na wyprawę do Norwegii warto przygotować się na taką podróż wcześniej i zabrać ze sobą wszystkie najważniejsze rzeczy. Między innymi warto przygotować się też kupując przed wyjazdem walutę w zaufanym kantorze. Jeśli jednak w swoich zasobach posiadasz wycofane korony norweskie i nie wiesz co z nimi zrobić, odpowiadamy, że zdecydowanie sprzedać podmiotom na rynku, które prowadzą regularny skup wycofanych banknotów. Jednym z nich jest  firma Tavex, która od ponad 30 lat realizuję misję, która zakłada, że każdy banknot posiada swoją unikalną wartość, także te wycofane.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

siedem + cztery =