Autoryzowany serwis – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Producenci samochodów często wymagają, aby nowe pojazdy na gwarancji były poddawane okresowym przeglądom. Serwis ma zapewnić pełną sprawność auta oraz wydłużyć żywotność części, a jego wykonanie zaleca się zrobić w ASO.

Czym jest ASO?

ASO to skrót od Autoryzowanej Stacji Obsługi. Jest to serwis, który świadczy usługi kontroli, konserwacji i naprawy pojazdów. W przypadku tak popularnych marek jak Honda, ASO zapewnia przegląd według ściśle określonych procedur, dzięki czemu klient zyskuje pewność, że jego auto faktycznie jest w bardzo dobrym stanie i nie wymaga żadnych dodatkowych napraw. Jeśli zaś takie naprawy są konieczne, to one również są przeprowadzane zgodnie z ustalonymi procedurami.

Czy przegląd pojazdu trzeba robić w autoryzowanym salonie?

Zgodnie z przepisami, kierowca ma prawo dokonać przeglądu okresowego w dowolnym warsztacie. Wizyta w ASO jest obowiązkowa tylko wtedy, gdy ma zostać dokonana naprawa w ramach gwarancji. Autoryzowane serwisy są z reguły nieco droższe, dlatego wielu kierowców wybiera tańsze, niezależne warsztaty, jednak wyższa cena ASO ma swoje przełożenie na lepszą jakość usługi – ASO specjalizuje się w pojazdach danej marki, stąd znacznie bardziej rozległa wiedza i doświadczenie pracowników, jak również dostęp do profesjonalnych narzędzi dedykowanych do obsługi konkretnych modeli samochodów. Biorąc pod uwagę, jak bardzo rozwinęły się nowe technologie, wąska specjalizacja w zakresie naprawy samochodów nabiera ogromnego znaczenia.

Jak naprawiać auto?

Eksperci z salonu Honda Plaza dodają, że równie ważne jest korzystanie z oryginalnych części zamiennych. W przypadku popularnych marek często można się spotkać z zamiennikami od całkiem innego producenta – zastępują one oryginalne elementy, ale kosztują mniej, ponieważ nie są markowe. Zamienniki na pierwszy rzut oka wydają się idealnie dopasowane, często jednak szybko się psują, a co gorsza, mogą doprowadzić do większej usterki pojazdu. Trzeba też mieć na uwadze, że jeśli auto jest na gwarancji, to stosowanie zamienników może doprowadzić do jej utraty.

https://www.hondaplaza.pl/

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

5 × cztery =