Opieka osób starszych w Niemczech. Jak zorganizować bezpieczny wyjazd?

Popularność opieki osób starszych w Niemczech wynika z atrakcyjnych wynagrodzeń i pewnej branży. W niepewnych czasach większość osób szuka stabilizacji finansowej. Zawód opiekunki osób starszych proponuje taką możliwość, jednak pod jednym warunkiem. Decydując się na pracę w opiece musimy pamiętać, aby wybierać jedynie rzetelnych i zaufanych pracodawców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak szukać dobrej pracy w opiece.

Z agencją opiekuńczą czy bez?

Opiekunki to najczęściej bardzo dobrze zorganizowane i pracowite osoby. Te cechy wynikają niejako z ich zawodu. Dlatego też może się wydawać, że bez problemu poradzą sobie z samodzielnym poszukiwaniem oferty pracy w Niemczech. Niestety podczas wyjazdów na własną rękę występuje wiele trudności. Zlecenia bez udziału agencji opiekuńczej często okazują się być pracą na czarno. Co to oznacza dla opiekunki? Przede wszystkim brak legalnej umowy. Jest to równoznaczne z brakiem pewności, czy zarobione środki zostaną nam wypłacone. Dodatkowo opiekunki osób starszych muszą pamiętać o wszystkich innych formalnościach. Między innymi jest to ubezpieczenie, które pozwala opiekunce na korzystanie z usług opieki medycznej w Niemczech. Warto pamiętać również, że wyjazd bez umowy to tak zwana „praca na czarno”. Nielegalna praca opiekunki może niestety wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Pracując w Niemczech bez umowy narażasz się na wysokie kary pieniężne, zakaz pracy lub nawet wydalenie z kraju.

Uczciwe oferty pracy w opiece seniora

Wybierając przyszłego pracodawcę zwróć uwagę na firmy, które proponują opiekunkom pakiet korzyści. Przykładem takiej firmy jest Perfekton. Stawki dla opiekunek osób starszych w Niemczech w tej agencji to nawet 8400 zł netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka nie ponosi żadnych innych kosztów utrzymania. Zamieszkanie, wyżywienie, a także obustronny transport są bezpłatne. Firma Perfekton zajmuje się nie tylko organizacją samego wyjazdu, ale również całej potrzebnej dokumentacji. Przez cały okres zlecenia opiekunki mogą liczyć na pomoc doświadczonego koordynatora zlecenia. Najnowsze oferty pracy w opiece z firmą Perfekton sprawdzisz tutaj: https://perfekton.pl/oferty-pracy-niemcy/

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

dziewiętnaście − 5 =