Opieka osób starszych w Niemczech. Jak zostać opiekunką?

Coraz więcej osób decyduje się na zawód opiekunki osób starszych w Niemczech. Praca ta słynie z dobrych zarobków, a przede wszystkim stabilnej branży. Jednak aby zatrudnić się w opiece seniora w Niemczech trzeba spełnić kilka wymogów. Poszukiwane są osoby pracowite, ciepłe i empatyczne. Najbezpieczniejszą opcją jest wyjazd na zlecenie z agencją opiekuńczą. Dzięki temu rozwiązaniu opiekunką nie musi martwić się o formalności i nie tylko. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zostać opiekunką osób starszych w agencji opiekuńczej.

Praca opiekunki seniora z agencją

Agencje opiekuńcze to firmy zajmujące się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Renomowane agencje zajmują się nie tylko samą organizacją, ale również wsparciem opiekunki przez cały okres zlecenia. Jednak aby dostać pracę w agencji uprzednio trzeba przejść przez proces rekrutacji. W jaki sposób się do niego przygotować, aby dostać ofertę pracy w opiece seniora? W branży opiekuńczej najważniejsze są dwie podstawowe umiejętności. Pierwsza z nich to znajomość języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Dzięki niej opiekunka jest w stanie bez problemu porozumiewać się z seniorem. Ułatwia to również swobodne poruszanie się po Niemczech. Do współpracy z agencją opiekuńczą potrzebne będzie również doświadczenie w opiece osób starszych. Warto wiedzieć, że nie musi być ono profesjonalne. Może to być praktyka w opiece nad kimś z bliskich, jak rodzice czy dziadkowie.

Uczciwe oferty pracy

Przed podjęciem współpracy z agencją opiekuńczą musimy pamiętać, aby wybrać zaufanego pracodawcę. Przede wszystkim opiekunka powinna mieć zapewnioną legalną umowę. Ważne jest także ubezpieczenie, dzięki któremu w razie potrzeby możemy skorzystać z opieki medycznej na terenie Niemiec. Przykładem agencji, która przykłada dużą wagę do komfortu pracy opiekunek osób starszych, jest Veritas Opieka. Firma jest jednym z liderów w branży opiekuńczej i proponuje jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku. Pensja bazowa w tej firmie oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Firma organizuje także bezpłatny obustronny transport. Opiekunka na zleceniu nie płaci także za zamieszkanie i wyżywienie, dzięki czemu nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Szukasz dobrej pracy w opiece? Sprawdź najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

8 − 5 =