Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

jak wyciągnąć złamany klucz z zamka

W codziennym życiu zdarzają się sytuacje, które trudno przewidzieć, a które całkowicie zmieniają nasze plany i rozkład dnia. Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Z pewnością nie zadajemy sobie tego pytania, póki sami nie musimy zmierzyć się z zasiniałym już problemem. Złamany klucz – czy to w drzwiach wejściowych, czy też w stacyjce samochodu – uniemożliwia dalszą realizację zamiarów i generuje konieczność podjęcia działań, zmierzających do naprawy przykrej usterki. Dowiedz się, co zrobić, gdy klucz utknął w zamku, zanim sam staniesz oko w oko z tego typu problemem.

Złamany klucz w zamku to spory problem

Nieprzyjemne niespodzianki to stały element naszej codzienności. Usterki w samochodzie, uniemożliwiające dalszą jazdę, awaria czajnika, gdy akurat mamy ochotę na kubek parującej kawy czy złamany klucz w zamku, gdy śpieszymy się do pracy. Tego typu sytuacje mogą przydarzyć się każdemu, psując nastrój już do końca dnia. Nic dziwnego, bo nagła konieczność zmiany planów czy odwołania ważnych spotkań nie należy do przyjemności.

Klucz złamany w zamku to nie problem, który wolno odłożyć na później. Nie można przecież wyjść z domu bez zamknięcia drzwi czy też uruchomić samochodu bez przekręcenia stacyjki. Na ogół nie posiadamy sprawdzonej wiedzy na temat tego, jak wyjąć złamany klucz z drzwi czy jak wyjąć złamany kluczyk ze stacyjki. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji szukamy często pomocy fachowca, dzwoniąc do ślusarza i prosząc o szybką interwencję. Okazuje się jednak, że wsparcie specjalisty wcale nie jest konieczne. Istnieje bowiem cały szereg sposobów na to, jak wyciągnąć złamany klucz z zamka szybko i bezpiecznie dla drzwi lub stacyjki naszego samochodu.

jak wyjąć złamany klucz z wkładki

Jak wyciągnąć złamany klucz?

Złamany klucz w kłódce, zamku czy stacyjce to zazwyczaj spory problem. Jak się okazuje, istnieje jednak kilka sposobów, pozwalających go rozwiązać szybko i bezpiecznie. Poznaj je, by wiedzieć, jak otworzyć zamek patentowy bez klucza i co zrobić, gdy złamany klucz w zamku drzwi pokrzyżuje Twoje plany na pozostałą część dnia.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka – zastosuj smar WD-40

To bezpieczny, a zarazem sprawdzony sposób na to, jak wyjąć złamany klucz z zamka samochodowego lub z drzwi. Sytuacja wygląda prosto, gdy poza zamek wystaje fragment klucza. Wtedy całą operację rozpocząć należy od znalezienia w domu drobnego, cienkiego przedmiotu, takiego jak np. niewielkich rozmiarów drucik lub też wsuwka do włosów. Ten sposób na to, jak wyjąć złamany klucz, przypomina nieco gangsterskie filmy i zobrazowane w nich próby włamań. Pierwszym krokiem powinno być jednak spryskanie całego mechanizmu smarem WD-40. Dzięki temu zmniejszy się tarcie, a złamany klucz w zamku samochodu będzie bardziej podatny na dalsze działania. Na czym mają one polegać? Drucikiem czy wsuwką należy zahaczyć ząbek klucza i pociągnąć. Jeśli w zamku zostanie tylko niewielki element klucza, należy użyć bardziej precyzyjnych narzędzi, jak np. pęseta.

złamany klucz w zamku

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka – wykorzystaj drugi klucz

To dobry pomysł na złamany klucz w zamku Gerda. Sytuacja staje się znacznie prostsza, gdy posiadamy drugi klucz do tych samych drzwi. Możemy go użyć wtedy, gdy pierwszy klucz utknął w zamku. Jak to zrobić? Wystarczy włożyć drugi klucz od dobrej strony zamka, czyli z tej, w której nie utknęła złamana końcówka. Dzięki temu uszkodzony element zostanie wypchnięty na zewnątrz. Jeśli jest on stosunkowo niewielki, można chwycić go pęsetą lub po prostu palcami i wyciągnąć na zewnątrz. To najlepszy sposób na to, jak wyjąć złamany klucz z zamka szybko, sprawnie i bez pomocy specjalisty.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka – użyj agrafki lub szpilki

Szpilka czy agrafka są również dobrym sposobem na to, jak wyciągnąć złamany kluczyk ze stacyjki lub też z zamku w drzwiach wejściowych. To niewielkich rozmiarów przedmioty, które z reguły znaleźć można w każdym domu. Jak otworzyć zamek patentowy przy ich pomocy? Należy przede wszystkim spróbować umieścić je w miejscu, gdzie znajduje się złamany klucz w zamku jak otworzyć drzwi lub uruchomić stacyjkę? Trzeba docisnąć agrafkę do klawisza i wypchnąć powoli uszkodzony fragment. Sposób ten wymaga sporo precyzji i dokładności, a także cierpliwości, jednak przynosi odpowiednie efekty.

jak wyjąć złamany klucz

Awaryjne otwieranie drzwi przez ślusarza

W większości przypadków złamany klucz w zamku samochodu to jeszcze nie powód do interwencji fachowca. Przedstawione już zostały sposoby na to, jak wyjąć złamany klucz z kłódki, stacyjki czy drzwi wyjściowych. To skuteczny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy, jakie trzeba zapłacić za usługę ślusarza. Nie zawsze jednak udaje się wyjąć uszkodzony fragment kluczyka. W takich sytuacjach pomoc specjalisty jest niezbędna.

Jeśli podejmowane próby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów i w dalszym ciągu nie wiemy, jak wyjąć złamany klucz z wkładki, należy skontaktować się z najbliższym pogotowiem ślusarskim. Dla doświadczonego fachowca złamany klucz w zamku samochodu to sytuacja, którą można rozwiązać szybko i bez większych problemów. Większość tego typu firm oferuje również usługę w postaci awaryjnego otwierania drzwi do domu czy samochodu w sytuacji, gdy kluczyk został zgubiony, skradziony lub też po prostu zatrzaśnięty w domu czy w pojeździe.

klucz złamany w zamku

Czy można dorobić złamany klucz?

Złamanie klucza w zamku to dopiero początek problemów. Wiedząc, jak wyjąć złamany klucz ze stacyjki czy z wkładki może się wydawać, że sytuacja została już opanowana. Niestety to jeszcze nie wszystkie działania, jakie należy podjąć, by przywrócić rzeczy do pierwotnego stanu. Nie wystarczy bowiem uporać się z problemem, jakim jest złamany klucz w zamku. Trzeba jeszcze naprawić klucz tak, aby można go było nadal używać. Pozostaje więc znalezienie odpowiedzi na pytanie czy można dorobić złamany klucz?

Okazuje się, że jest to możliwe, choć muszą zostać spełnione pewne szczegółowe warunki. Przede wszystkim do zakładu ślusarskiego trzeba przynieść wszystkie elementy, z których można odbudować uszkodzony przedmiot. Jeśli jest to możliwe, klucz złamany w zamku można odzyskać stosunkowo szybko i tanio. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich elementów klucza, trzeba pomyśleć o wymianie zamka na nowy.

Powiązane wpisy

1 komentarz do “Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?”

  1. Dawid

    najlepiej zadzwonić do ślusarza …

Pozostaw komentarz

1 × trzy =