Jakie zalety ma niecka basenowa wykonana ze stali nierdzewnej?

Jeśli niecka basenowa ma posłużyć użytkownikom przez długi czas, to należy wystrzegać się modeli wykonanych z tworzywa sztucznego. Z kolei baseny betonowe wiążą się z wyższymi kosztami budowy, skomplikowaną instalacją. Trzeba spełnić szereg wymogów, załatwić formalności, uzyskać odpowiednią zgodę.

Nie ma tego problemu w przypadku wysokiej jakości basenów ze stali nierdzewnej. Prezentują się bardzo efektownie, stanowią praktyczną dekorację w ogrodzie. Wspaniale sprawdzają się we wnętrzu budynku. Do wyboru są rozmaite modele, mniejsze lub większe, z dodatkowymi funkcjami. Producent basenów Lepsod zadbał o to, aby nawet najbardziej wymagający klienci byli zadowoleni.

Dlaczego baseny przelewowe ze stali nierdzewnej to idealny wybór?

Wiele osób marzy o basenie w przydomowym ogrodzie. Można oczywiście kupić modele dmuchane, ale jest to rozwiązanie związane z wieloma ograniczeniami, nietrwałe, zwykle na jeden sezon lub nieco dłużej. Wystarczy powstanie niewielkiej nieszczelności, aby móc zapomnieć o użytkowaniu basenu. Świetną alternatywą będzie niecka basenowa ze stali nierdzewnej. W jej przypadku można mówić o jednorazowej inwestycji, pozostanie w idealnym stanie przez wiele lat. Stal nierdzewna to materiał cechujący się niezwykłą wytrzymałością. Nie są wymagane żadne dodatkowe zabezpieczenia. Stalowe baseny są niepodatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, nie ma nawet konieczności spuszczania wody w okresie zimowym. Nie dojdzie do jej zamarznięcia i rozsadzenia konstrukcji. Baseny stalowe cechują się idealną szczelnością, produkuje się je w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Basen z rynną przelewową ze stali nierdzewnej powstaje w fabryce, po czym trafia już gotowa do klienta. Potem fachowcy zajmują się sprawnym i szybkim montażem. Baseny stalowe wyróżniają się nowoczesnym designem, wspaniale dopasowują do każdego otoczenia. Stal nierdzewna jest niezwykle wytrzymała i jednocześnie łatwa w obróbce. Oznacza to, że można uzyskać za jej pomocą konstrukcje o różnych wymiarach i kształtach. Na korzyść basenów stalowych przemawiają gładkie ściany, które nie sprzyjają gromadzeniu bakterii i innych drobnoustrojów. Można wobec tego liczyć na higieniczne warunki podczas korzystania z niecki basenowej. Brak porowatości na powierzchni basenu ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie jest on łatwy do utrzymania w czystości. Dostępne są nawet modele z przeciwprądem, co przekłada się na większą funkcjonalność. Można cieszyć się czystą wodą ze względu na jej optymalne rozprowadzanie.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

10 − osiem =