Pchły w domu – Co odstrasza pchły i jak je zwalczyć?

ocet na pchły w domu

Pchły to nie tylko problem zaniedbanych zwierząt. Wprost przeciwnie. Mogą one pojawić się również w domu, w którym panują czystość i porządek. To sporej wielkości problem, gdyż insekty te gryzą, utrudniając normalne funkcjonowanie, ale również są nosicielami wielu groźnych chorób. Dlatego też warto poznać sposoby na to, jak pozbyć się z domu tych niechcianych gości.

Pchły – co to takiego?

Pchły zwierzęce to najczęstsze pasożyty, które spotkać można u naszych ulubionych pupili, zwłaszcza u psów i kotów. Chociaż ich długość wynosi zaledwie od 2 do 4 mm, potrafią one skutecznie utrudnić życie zarówno futrzakom, jak i ich właścicielom. Jedynym pokarmem pcheł jest krew, czerpana od żywiciela – na ogół od zwierzęcia. Pchła w domu może jednak również przenosić groźne choroby, takie jak np. dżuma, która swego czasu zdziesiątkowała Europę.

Pchła kocia, która jest najczęściej spotykanym owadem, składa nawet 50 jaj w ciągu dnia. Jaja rozsiewane są na całym terytorium, po którym porusza się nosiciel. Pchła domowa gryzie nie tylko zwierzęta, ale również i ludzi, powodując zaczerwienienie skóry i swędzące grudki. Nic dziwnego, że właściciele czworonogów chcą wiedzieć, jak długo żyją pchły w domu i jak się ich pozbyć?

pchły w domu

Jak sprawdzić czy są pchły w domu

Pchły w domu to duży problem, który zaczyna się bardzo niewinnie. Najpierw pojawiają się podejrzenia, a następnie jawne dowodowy obecności nieproszonych gości. Jak sprawdzić czy są pchły w domu? Można chociażby obserwować swoje zwierzę. Pchły psie w domu to bardzo częsta sytuacja, gdy nasz pupil zostaje nimi zarażony np. podczas spaceru lub kontaktu z innym zwierzęciem. Z pewnością zaobserwujemy wówczas charakterystyczne zachowanie, polegające na częstym drapaniu się i gryzieniu.

Pchła psia w domu to nie tylko problem naszego pupila. Insekty składają jaja i atakują również człowieka, gryząc i przenosząc różnego rodzaju choroby. Pchły w domu zostawiają odchody na pościeli. To niewielkich rozmiarów, liczne czarne plamki, które łatwo rozpoznać. Pchły w domu bez zwierząt pojawić się mogą również po kontakcie z zarażonym zwierzęciem, np. podczas wizyty u znajomych. Dlatego też warto obserwować, czy ugryzienia na naszym ciele to jednorazowy incydent, czy też początek problemu: jak zlikwidować pchły w domu?

jak długo żyją pchły w domu

Co przyciąga pchły?

Skąd pchły w domu, w którym na co dzień panuje porządek? To pytanie z pewnością zadaje sobie większość osób, które muszą zmierzyć się z tym problemem. Pchły w mieszkaniu pojawiają się zazwyczaj wraz z żywicielem, czyli z psem lub kotem, który przynosi je ze spaceru. Insekty te lubią wilgotne i ciepłe miejsca. Dlatego też materac to pierwsze miejsce, na które trzeba zwrócić uwagę, gdy pojawią się pchły w domu ugryzienia dokuczają również w nocy, choć pchły atakują także w ciągu dnia. Pchły lubią również podłogi z drewna, mogą żyć między klepkami parkietu czy listwami. Równie częstym zjawiskiem są pchły w dywanie. Po miejscu bytowania odróżnić można różne rodzaje pcheł. Pchła zwierzęca musi mieć stały dostęp do żywiciela. Pchłę ludzką można rozpoznać po wspomnianych już wcześniej odchodach na pościeli.

preparaty na pchły w domu

Domowe sposoby na pchły w domu

Jak zwalczyć pchły w domu? To pytanie z pewnością zadają sobie zdesperowani właściciele czworonogów, gdy tylko zobaczą początki problemu. Na szczęście dobry sposób na pchły w domu istnieje nie tylko w bajkach. Insekty można wytępić domowymi sposobami, zwłaszcza, gdy zadziałamy szybko. Domowe sposoby na pchły w domu to przede wszystkim użycie zapachów. Część z nich nie jest bowiem tolerowana przez insekty. Jakiego zapachu nie lubią pchły? Zalicza się do nich na pewno zapach cytryny, róży, eukaliptusa, mięty czy goździków. W salonie można postawić również małą paproć. Ocet na pchły w domu to również dobry pomysł. Wystarczy przetrzeć nim miejsca, w których zauważyliśmy owady. To skuteczny sposób na to, jak pozbyć się pcheł w domu.

Dobry środek na pchły w domu to również sól. Działa ona żrąco i wysuszająco, a co najważniejsze – nie zaszkodzi żadnym zwierzętom domowym. Solą można posypać podłogę, dywan lub listwy. Następnie trzeba wszystko odkurzyć, bo to właśnie utrzymywanie porządku to najlepszy sposób na zwalczanie pcheł w domu. Kiedy pojawiają się pchły domowe zwalczanie należy zacząć właśnie od dokładnego wysprzątania wszystkich zakamarków. Oczywiście można również zakupić specjalistyczne preparaty na pchły w domu, choć to spory wydatek. Proszek na pchły w domu to dobre rozwiązanie, gdy dotychczasowe sposoby zawodzą, a mieszkańcy nie potrafią już samodzielnie znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć pcheł z domu.

środek na pchły w domu

Jak długo żyją pchły w domu?

To, jak długo żyją pchły w domu zależy od wielu czynników. Pchły kocie w domu mogą bytować bardzo długo, jeśli mają stały dostęp do żywiciela. To bardzo ważna informacja. Ile żyją pchły w domu bez żywiciela? W takiej sytuacji umierają one już po upływie pięciu dni. Niestety, insekty te żywią się krwią i to właśnie my możemy być jej źródłem.

Skuteczny środek na pchły w domu może nie zadziałać, gdy jest ich dużo. To, ile żyje pchła bez żywiciela często nie znajduje bowiem zastosowania w warunkach domowych. Kocie pchły gryzą ludzi i stąd biorą niezbędne do życia pożywienie. Owad ten rozwija się około 4 tygodnie. Wtedy osiąga on pełną dojrzałość. Ile zyja pchly w domu, gdy warunki nie są dla nich sprzyjające? Larwy mogą funkcjonować tak nawet przez kilka miesięcy. W niesprzyjających warunkach owady przechodzą w stan uśpienia. Dlatego też warto wiedzieć, jak zwalczyć pchły kocie w domu, zastosować skuteczne metody na odpchlenie mieszkania, ale również i bacznie obserwować sytuację i zapamiętać, czego nie lubią pchły, by wiedzę tą wykorzystać szybko, gdy tylko zauważmy pierwsze symptomy nawracającego problemu.

 

Co odstrasza pchły w domu?

Co odstrasza pchły w domu i jaki środek na pchły zastosować, by pozbyć się tego uciążliwego problemu? Te pytania często zadają sobie mieszkańcy domów, w których pojawili się nieproszeni goście. Wiedząc już, skąd się biorą pchły w domu, można zastosować popularne przysłowie, mówiące, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dobrym sposobem na to, jak usunąć pchły w domu, jest przede wszystkim zachowanie porządku i regularne sprzątanie.

Najlepszy preparat na pchły w domu nie pomoże, gdy będą one miały dobre środowisko do rozwoju i bytowania. Warto również posiadać wiedzę na temat tego, jak odpchlić kota domowe sposoby opierają się np. na podawaniu mu specjalnych drożdży, które nie są tolerowane przez insekty. Zlikwidowanie źródła problemu to dobry sposób na to, jak zabić pchły w domu i jak je odstraszyć.

Jeśli pojawią się pchły w domu co robić, by problem nie narastał? Sprawdzonym sposobem jest rozstawienie paproci, których naturalny zapach odstrasza pchły. To dobry, a zarazem przyjazny dla środowiska sposób na pchły jak się pozbyć niechcianych insektów. Wszystkie skuteczne środki na pchły w domu muszą być stosowane przy zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza gdy mieszkańcami są zwierzęta lub małe dzieci.

 

Czy pchły z psów i kotów przechodzą na ludzi?

Czy pchła psia może przejść na człowieka? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania czym wytępić pchły w domu i pchły w domu jak je zwalczyć z reguły rozpoczyna się, gdy pojawiają się przykre w skutkach ukąszenia. Bardzo często to dopiero wtedy zauważamy problem z niechcianymi insektami. Pojawia się więc obawa, czy pchły przechodzą na ludzi? Jak się okazuje, pchły mogą gryźć ludzi, ale raczej nie będą żyć na człowieku. To pies i kot są ich głównymi żywicielami w domu.

Znalezienie źródła to początek walki z tym, jak wytępić pchły w domu. Gdy nie pomogą domowe sposoby, trzeba zajrzeć na sklepowe półki, by znaleźć profesjonalny środek na pchły w domu gdzie kupić tego typu specyfik? Coś na pchły w domu można kupić np. w sklepach internetowych lub też w gabinetach weterynaryjnych. Lekarz weterynarii podpowiedzieć może również, czym zwalczyć pchły w domu i wesprzeć nieco w usunięciu niechcianych insektów z naszego życia.

Powiązane wpisy

1 komentarz do “Pchły w domu – Co odstrasza pchły i jak je zwalczyć?”

  1. Maciej

    Będę próbował waszych porad, bo mam ten problem …

Pozostaw komentarz

19 − 7 =