Jakie jest główne zadanie turbosprężarki?

Turbosprężarka nie jest niezbędnym wyposażeniem pojazdu, jednak można ją spotkać w wielu samochodach. Wbrew pozorom nie korzysta się z niej tylko w samochodach wyścigowych, choć w ich przypadku jak najbardziej stanowi podstawowe wyposażenie. Dlaczego pojawia się również w zwykłych autach osobowych. Czemu służy montaż turbosprężarki? Co wyróżnia dobre urządzenia tego typu, takie jak na przykład turbosprężarka Cummins?

Do czego służy turbosprężarka?

Warto mieć na uwadze, że turbosprężarka pełni kilka zadań. Jednak niewątpliwie jedno jest tym zdecydowanie najbardziej podstawowym. Zadaniem turbosprężarki jest zwiększenie mocy silnika. Chodzi o wyższe osiągi. Dzieje się tak za sprawą dostarczania do komór spalania większej ilości powietrza. Popularna turbosprężarka Cummins, ale też inne urządzenia tego typu, wykorzystują znaczną ilość spalin produkowanych przez silnik. Rzecz w tym, iż to właśnie spaliny zasilają turbosprężarki. Dzięki temu urządzenie pozwala nie tylko zwiększać osiągi, ale też ograniczać emisję spalin.

Jak wynika z powyższego opisu działania turbosprężarki, pozwala ona ograniczyć emisję spalin. Między innymi z tego względu, ale też dla ograniczenia wielkości jednostek napędowych, producenci aut zaczęli stosować pewną sztuczkę. Otóż wielu z nich montuje w pojazdach nieco słabsze silnika, których moc jest niższa od oczekiwanej przez użytkowników. Jednak montowana jest też turbosprężarka, dzięki której faktyczna moc silnika w czasie pracy jest zdecydowanie wyższa niż nominalna. Tym samym udaje się dojść do wyższych osiągów przy niższej emisji spalin.

Turbosprężarka Cummins – wybierz sprawdzone urządzenie

W przypadku takich urządzeń, jak turbosprężarki, ważny jest wybór jakościowego produktu. Rzecz w tym, iż zakup nowej turbosprężarki to duży wydatek. Obecnie wśród najwyżej cenionych często wymieniana jest turbosprężarka Cummins. To międzynarodowy producent o nieposzlakowanej renomie. Co więcej, turbosprężarki są jego głównym obszarem zainteresowania. Tym samym można być spokojnym, że turbosprężarka marki Cummins wytrzyma próbę czasu.

Powiązane wpisy

Pozostaw komentarz

siedemnaście − pięć =